НАБАВКА НА ОПРЕМА

American Language Services (AML-Global) продава широк спектар на најсовремена аудио опрема. Нашиот каталог вклучува Вилијам звучна опрема и разновидни други производи за толкување.

За да контактирате со експерт за продажба: е-пошта Interpreting@alsglobal.net или јавете се на (800)-951 5020

Слушалки (FM)

СликатаТочка имеОписЦена
Слушалки на преклопување (моно)
Слушалки на преклопување, големина за возрасни, 32, моно. Благи и ниски оценки за губење на слухот.MSRP: $ 17.00Нашата цена: 14.95 УСД

Приемници (FM)

СликатаТочка имеОписЦена
PPA R37-8N8-канал FM ресивер од 72 MHz Флексибилен и едноставен. Приемникот PPA R37-8 FM располага со 8 канално ротирачко копче за избирање кое е лесно за користење, со пристап до 8 претходно поставени широкопојасни фреквенции помеѓу 72-76 MHz.
Дигитално синтетизиран за уште поголема аудио јасност и стабилност. Разновидниот 3.5 милиметарски стерео/моно приклучок овозможува различни слушалки и слушалки
MSRP: $ 160.00Нашата цена: 144.95 УСД
PPA R38N17-Канал PPA Изберете преглед на FM-приемник FM ресивер. OLED екран со висока резолуција. Брз преглед на статусот на ресиверот и моментален влез во сите кориснички поставки. Избор на канали на екранот со лесен пристап до 17 претходно поставени, широкопојасни фреквенции (72-76 MHz).
Дигитално синтетизиран за исклучителна аудио јасност и стабилност. Дигитално подесување, дигитално придушување и режим на мирување што штеди батерија. Новиот стерео приклучок поврзан со моно приклучокот додава компатибилност со различни слушалки/слушалки.
MSRP: $ 165.00Нашата цена: 149.95 УСД

Предаватели (FM)

СликатаТочка имеОписЦена
PPA-T46Personal PA Body-Pack предавател Предавателот PPA T46 ќе емитува глас или аудио програма на звучникот на еден од 17-те достапни канали, 72-76 MHz, на слушателите кои користат приемници PPA R38 или PPA R37. Уредот има флексибилен микрофон и помошни приклучоци за влез, контроли за вклучување/исклучување/исклучување на копчињата, заклучување на каналот и изборна компресија. T46 има способност да работи во режим на двоканален режим, овозможувајќи му на корисникот лесно да се префрла помеѓу два различни канали за пренос, секој со свои параметри за поставување. OLED екранот го прикажува моменталниот статус на работа и информациите од менито. PPA T46 работи до 30 часа на две (2) АА алкални батерии и до 20 часа со две (2) NiMH батерии. Има можност за полнење кога се користи со полначи за паѓање на Williams Sound. Лесен и пренослив, PPA T46 ќе работи на растојание до 150 стапки (46 метри) од публиката што слуша.


MSRP: $ 599.00Нашата цена: 545.95 УСД

Опрема за пренос (FM)

СликатаТочка имеОписЦена
Конзола за контрола на Вилијамс Sound IC-2Interpreter Williams Sound IC-2 е аудио контролен центар за симултано толкување на еден или повеќе јазици. Како самостојна единица, овозможува еден или два преведувачи да ги следат изворите на подот или релето, да ги активираат влезовите на микрофонот и да го насочат сигналот за толкување до една од двете јазични групи. Идеален за конференции во стил на презентација на најмногу 14 јазици.


MSRP: $ 1869.00Нашата цена: 1724.95 УСД
Вилијамс Sound PPA-T45Личен PA FM предавател на базната станица Најсовремениот предавател PPA T45 нуди повеќе опции за дигитален аудио влез и OLED екран со висока резолуција со лесна за управување со навигација во менито. Се одликува со 3 моќни микропроцесори и истите висококвалитетни аудио и RF перформанси што ги очекувавте од Williams Sound. Тоа е технологија која ги отстранува претпоставките од сложената аудио инсталација. Едноставно изберете меѓу глас, музика или помош за слух во претходно поставеното мени на апликацијата и овој предавател брзо сам се конфигурира. Со опсег до 1000 стапки, PPA T45 е идеален за големи места каде супериорното покривање е од суштинско значење. MSRP: $ 875.00Нашата цена: 865.95 УСД

Микрофони

СликатаТочка имеОписЦена
MIC 100 Еднонасочен микрофон со лента за глава Еднонасочен микрофон со лента за глава, приклучок со прав агол од 3.5 mm, подобрен отпор на RF, идеален за средини со висока бучава, еднонасочен кондензатор. Користете со PPA T36 и PPA T46.


MSRP: $ 122.00Нашата цена: 110.95 УСД
Вилијамс Sound PPA-T45Личен PA FM предавател на базната станица Микрофон со слушалки за поништување на шум со две уши, (2) приклучоци од 3.5 мм, кабел од 39 инчи, кардиоиден кондензатор, 150-18 kHz. Користете со конзола за преведувач IC-2. MSRP: $ 875.00Нашата цена: 865.95 УСД
MIC 054 Насочен ревер Мик Насочен микрофон со клип на ревер. Моно, еднонасочен кондензатор, кабел од 39 инчи. Користете клип за микрофон CLP 090. Користете со предавател PPA T27, предавател PFM/PPA T46, приемник R38. MSRP: $ 81.00Нашата цена: 74.95 УСД

Звучни системи (FM)

СликатаТочка имеОписЦена
Систем за водич за турнеи TGS Pro 737 Personal PA FM TGS Pro 737 е лесен систем со еден канал кој им помага на учесниците во турнејата со потешкотии со слухот директно да го слушаат туристичкиот водич и да ја контролираат сопствената јачина на звук. Обезбедува безжична/лесна комуникација помеѓу водичот и учесниците. Комбинира супериорен звук со лесни за употреба контроли. Дизајниран да ги исполни барањата за пристапност на Законот за Американци со посебни потреби (ADA).
Вклучува (1) предавател, (1) слушалки со предавател, (10) приемници
MSRP: $ 2015.00Нашата цена: 1828.95 УСД
Систем за водич за турнеи TGS Pro 738 Personal PA FM TGS Pro 738 е лесен, повеќеканален систем кој им помага на учесниците во турнејата со потешкотии со слухот директно да го слушаат туристичкиот водич и да ја контролираат сопствената јачина на звук. Обезбедува безжична/лесна комуникација помеѓу водичот и учесниците. Комбинира супериорен звук со лесни за употреба контроли. Дизајниран да ги исполни барањата за пристапност на Законот за Американци со посебни потреби (ADA).
Вклучува (1) предавател, (1) слушалки со предавател, (10) приемници.
MSRP: $ 2550.00Нашата цена: 2314.95 УСД

Штандови

СликатаТочка имеОписЦена
Multi-CaissesWhisper Cube TB-0070 Секој панел е изграден со надворешна обвивка од проширен винил со специјална звучна бариера од акустична пена и MIL-B131-H ламинирачка алуминиумска фолија. Внатрешната обвивка е изработена со декоративен 100% полиестер памук со густина на ткаење 9 mm, врамувањето е ПВЦ истиснување со висока густина со уникатен концепт на поврзување со индустриски велкро за лесно склопување без алат.
MSRP: $ 1535.00Нашата цена: 1295.95 УСД
Messenger ES-12-PB-8004Multi-Caisses
Месинџер целосно капсулиран штанд
Секој панел е изграден со ABS пластика надворешноста со посебен изолиран звучно изолиран панел од фиберглас. Материјалот е отпорен на пожар UL-723. Внатрешната обвивка е изработена со декоративен текстил 100% полиестер. Памук од 9 мм. Плетена густина и тежина од 60 гр. на метар. Врамувањето е ПВЦ истиснување со уникатен концепт за поврзување со индустриски велкро за лесно склопување без алат. Вклучува LED панел за пораки на предната страна.  MSRP: $ 8600.00Нашата цена: 7755.95 УСД

Куќички за носење

СликатаТочка имеОписЦена
CCS 056 SCarry Case Водоотпорна торбичка за носење со ограничена доживотна гаранција. Влошка од пена со 15 слотови за предавател PPA T46, FM, IR и Loop-body-pack приемници. Вклучува куќиште CCS 056 и влошка од пена FMP 057.
MSRP: $ 264.00Нашата цена: 239.95 УСД
CCS 056 DW 40Carry торбичка Водоотпорна торбичка за носење со ограничена доживотна гаранција. Вметнување пена со 40 слотови за примопредаватели и приемници Digi-Wave. Вклучува куќиште CCS 056 и влошка од пена FMP 055.  MSRP: $ 264.00Нашата цена: 249.95 УСД
CCS -053 торбичка за носење CCS 053 е идеален за заштита и транспорт на големи системи DigiWave, FM или IR. Оваа футрола има долна влошка од пена со 60 слотови и горна влошка со 60 отвори што обезбедува вкупно 120 слотови. Слотовите можат да држат единечни PPA предаватели или приемници или можат да држат два Digiwave уреди по слот. Има рачка што се продолжува и долни тркала за лесен транспорт. Идеален за конференции, системи за туристички водичи или превоз во странство. Компатибилен со сите предаватели и приемници на телото на Williams Sound. 26.2″L x 19.7″Ш x 13.2″В, 23 фунти. MSRP: $ 815.00Нашата цена: 795.95 УСД

ГИ ПРИФАЌАМЕ СИТЕ ГОЛЕМИ КРЕДИТНИ КАРТИЧКИ

Брз цитат